Gyűjtötte: Anyaoroszlán
Mint már tudjuk, a kullancs elleni oltás, a közhiedelemmel ellentétben, korántsem véd minden kór ellen, amiket a kullancsok terjesztenek (pl. a Lyme kór ellen NEM véd). Ráadásul, hivatalos materiálisan "véletlen egybeeséssel", de komoly mellékhatásai is vannak. (Habár, mint az már kiderült, ez csak külföldön érvényes, mert Magyarországon valamiért máshogy működik a természet, az emberi lény és az oltások,
mint például Nyugat-Európában...) Ezért naiv és materialista
tudománytalan alternatívaként nézzünk meg néhány lehetőséget, hogy mivel
lehet egészségbarát módon megelőzni, kivédeni, kezelni egy kullancscsípést, mivel lehet helyettesíteni legalább részben az oltást!
![]() |
Kullancs elleni védekezés holisztikusan - ha nem akarunk oltás mellékhatásokat! (freeimages / tick-1244300) |
Ha már egyszer az ember a DDT-vel kipusztította a kullancs természetes ellenségét... mint ahogy innen megtudható:
Link: https://www.vasarnapihirek.hu/friss/kullancs_antsz_betegseg
Letölthető PDF: https://drive.google.com/open?id=1RZhdlzka8ONnUM638TOKG4t9CC4783ad
És ha már egyszer nem akarják még egészségbarát módon sem irtani a kullancsokat...
Link: https://mno.hu/tudomany/gombaval-irtanak-a-kullancsokat-1389992
Letölthető PDF: https://drive.google.com/open?id=1uQ7V12Dj-Br2WR0-FL_E9DsD54Yv5gUO
Kullancs oltás helyett: kullancscsípés megelőzése
Azaz, akadályozzuk meg, hogy a kullancs a bőrbe jusson!- Szabadtéri tartózkodásra való felkészülés közben, néhány nappal az alkalom előtt kezdjünk el szedni Polybé tablettát, aminek a bőrön keresztül árasztott illatát állítólag nem szeretik a kullancsok. Ártani nem fog!
- Nem lehet elégszer elmondani, elcsépelt, de: lehetőleg ZÁRT öltözetben menjünk! Például nadrág betűrve a zokniba!
- Legyen nálunk ultrahangos kullancsriasztó (patikákban, állateledel boltokban kapható) vagy más olyan jeleket kibocsátó készülék, amit a kullancsok nem szeretnek. Kapcsoljuk is be! Ártani nem fog ez sem.
- Legyenek nálunk rovarriasztó spray, citrom és/vagy ecet oldat; és/vagy a kullancsok által nem kedvelt illóolajok. Ezekkel óránként kenjük / fújjuk be velük magunkat (csuklóra, bokára mindenképpen): geránium, citromcirok, cédrus, ciromfű, kakukkfű, zsálya, levendula, stb. Ez ügyben aromaterapeuta segíthet további információkkal.
- Tapasztalt túrázók tanácsai: rémüldözés és pánikolás helyett érdemes megtanulni, és lehetőleg a gyerekeket is megtanítani nem vakarózni, hanem megnézni, ahol viszket. Folyamatosan nézegessük, hogy nem mászik-e rajtunk valahol valami, és azt vakarás helyett pöckölni. Így a legtöbb esetben, még mielőtt a kullancs belénk megy, észrevehető. Ezen felül minden erdei, ill mogyoróbokor körüli tartózkodás stb. után nagyon ajánlott a fürdés vagy a zuhanyozás.
- Vigyünk magunkkal megfelelő csipeszt, ha ki kell szedni valahonnan kullancsot.
![]() |
Kullancscsípés után 3 héttel: előjött a Lyme-folt |
Kullancs oltás helyett: kullancscsípés utáni kezelés holisztikusan
- Szabadtéri tartózkodásról hazatérve mindig vizsgáljuk át magunkat, egymást. A kullancs ruhán, táskán, egyéb pakkon is hazavihető, azokat is vizsgáljuk át, rázzuk ki, ahogy csak lehet...
- Ha van bőrbe fúródva kullancs, azonnal szedjük ki csipesszel. Erre a célra nem feltétlenül a patikai kullancskiszedő csipesz a legalkalmasabb, lehet hogy egy fém orvosi vagy műszerészcsipesz hatékonyabb lesz! Az se baj, ha benne marad a kullancs feje, mert a potrohában van a fertőző anyag, utóbbit ha lehet, ne nyomjuk össze, mert akkor a testünkbe jut a tartalma.
- A csípés helyét bekenhetjük, beborogathatjuk, de csak fertőtlenítővel (egészségbarát ezek közül pl. az ezüst kolloid oldat).
- Szedhetünk természetes, egészségbarát antibiotikumot 2-3 hétig (pl. ilyen az ezüst kolloid oldat vagy a grapefruit mag kivonat).
- A csípés felfedezése után azonnal, de legkésőbb néhány órán belül: (figyelem, naiv és materialista tudománytalan, szemfényvesztő információ következik. Ennek használatát mindenki a saját felelősségére dönti el. Nem mintha a kullancs elleni oltás beadásának saját felelősségét a gyakorlatban bárki is elkerülhetné...) vegyünk be egy-egy adag kullancs encephalitis- (zeckenbissfieber) és egy borelia (Lyme kór) nozódát. C30-asat vagy C200-asat, egy kis, kb. fél óra időeltolással, vagy egyszerre. Használhatunk még Ledum, Hypericum, Arnica és Silicea szereket is. Ezekből mindig legyen otthon az elsősegély szerek között C30-as vagy C200-as (egyesek csak külföldről rendelhetők közülük). Hátha a "placebó hatásuk" előnyös lesz számunkra... ártani mindenesetre ez sem fog. A használat módjairól, kockázatokról és mellékhatásokról kérdezzünk meg egy hozzáértő "humbugoló" homeopatát.
Kullancscsípés utáni kezelés
holisztikusan: 4 héttel utána a Lyme-folt
eltűnt, a megcsípett személy egészséges - A kullancsot meg lehet vizsgáltatni, hogy fertőzött-e, vagy sem és ennek megfelelően lehet további kezelést kapni. Figyeljünk oda, hogy a teszt pontos legyen, mert sajnos vannak nem megbízható tesztek is, amik nem minden Lyme esetet képesek kimutatni.
Természetes védekezés kullancs ellen a saját portánkon
Ha a növényzet gyakran van nyírva, gondozva, kevesebb az esélye a kullancsoknak beleköltözni! Ha a fűben van sok kullancs, többször végighúzhatunk rajta egy rossz fehér lepedőt, amire a kullancsok rákapaszkodnak. A lepedőt például elégetve a rámászott kullancsoktól is megszabadulhatunk.És így tovább. A Neten rákeresve további kullancskivédő praktikákhoz juthatunk! Ezek közül ha kiszűrjük a megbízhatókat, és többet is használunk egyszerre, biztosabb a védelem.
Kockázatokról és mellékhatásokról legalább kérje el és OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, kérdezze meg kezelőorvosát, patikusát; valamint olyan embereket is, akik oltás után néhány napon, hónapon, éven belül, "tudományos véletlen egybeeséssel" autoimmun betegségbe estek. (Mert ugye léteznek olyan betegségek is, amelyek nem 2 nap alatt alakulnak ki...)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése