2021. április 13., kedd

Járvány kialakulásának okai, avagy rettegj, félj és borzadj, szörnyű ÍNSÉG karma nagy!

Még egy cikk a témában (volt már például a TBC-vel kapcsolatban)... Akárcsak a Süsü című mesében: rettegj, félj és borzadj, szörnyű vírus karma nagy! A köztudatban a nagy történelmi járványokat illetően halálra terrorizálják a jónépet a gyilkos emberevő mikrobákkal, hogy milyen halálosak az emberiségre nézve. Közben pedig szőnyeg alá söprik a horrorisztikus előzményeket: az emberek egészségügyi legyengülését, a fogékonnyá és mikroba-burjánoztató táptalajjá válását

(Vajon lehet-e sikeres bármilyen karanténos járványügyi védekezés, a karantén a legyengült, fogékony emberekkel? Erős költői kérdés volt... Ezért most hangsúlyozzuk ki az előzményeket is, piros betűkkel! Vegyük alapul a pestisjárványt...)


Járvány kialakulásának okai: értelmezni kellene a szöveget

Járvány kialakulásának
okai: ínség (freeimages /
cambo-ppl-3-1440061)

"A pestis európai megjelenésének idejére a kontinens társadalma-gazdasága elérte fejlődési határait. A mezőgazdasági termelésbe bevont földeket kizsigerelték, ezért azok termőképessége jelentősen visszaesett. Ez élelmiszerhiányt, éhínségeket okozott. A problémákat fokozta a kis jégkorszak, amelynek következtében lehűlt a levegő, és a korábbi meleg, száraz klímát felváltotta a hideg, nedves idő. Az átlagos egy Celsius-fokos csökkenés jelentős károkat okozott a mezőgazdaságnak, Skandináviában fel kellett hagyni a gabonatermesztéssel, Angliában pedig a szőlőműveléssel. A sok eső miatt gyakoriak lettek az áradások.[11]
1315-től az időjárás annyira csapadékos lett, hogy a gabona gyakran lábon elrohadt. A magas páratartalom és a hűvös időben lelassult párolgás miatt visszaesett a sólepárlás termelékenysége. A kevesebb, és emiatt drágább só következményeként nehezebb lett a húsok tartósítása, és ez is növelte az éhínséget. 1316-ban és 1317-ben a parasztok arra kényszerültek, hogy megegyék a vetőmagvakat is. Az emberek a nagy éhezésben ráfanyalodtak a macskákra, kutyákra és patkányokra, és egy korabeli feljegyzések szerint olykor a gyerekeiket, a kivégzett bűnözőket is megették. Az 1315–1317-es éhínség a kezdete volt az európai népesség csökkenésének, amelynek következményei csak mintegy százötven év múlva tűntek el.[11]
A zsúfolt városokban elképesztő állapotok uralkodtak, amelyek lehetővé tették a járványok gyors terjedését. Az utcákon patakokban folyt a mocsok, az emberek egyszerűen kiöntötték éjjeliedényük tartalmát az ablakon. Az emberi és állati ürülék sokszor addig gyűlt az utcákon, amíg az eső el nem mosta.[6] A polgárok sok helyen együtt laktak állataikkal, amelyek gyakran az utcákon kóborolva kutattak ehető maradékok után. Az ivóvizet rossz kutakból, az iparosok által szennyezett folyókból nyerték. Amikor III. Eduárd angol király a londoni közállapotokat nehezményezte 1349-ben, a városi hatóság közölte, nem tudja tisztán tartani a közterületeket, mert a pestis valamennyi utcaseprőt elragadta.[7]"
Link: https://hu.wikipedia.org/wiki/Fekete_hal%C3%A1l
Letölhető PDF: https://drive.google.com/file/d/1-OUHKNMbMJOdr-H-3N1hlflgvixHl7YW/view?usp=sharing

 

Járványok kialakulása:
életkörülmények!
freeimages /
faces-of-mexico-4-1432947

"A feltehetően az 1330-as évek végén Mongóliából és Nyugat-Kínából elindult kór országokat elnéptelenítő járvánnyá terebélyesedésében több tényező is szerepet játszott.
Elsőként a 14. század elején beköszöntött úgynevezett kis jégkorszak miatti hűvösre fordult nyarak, kemény telek és sok csapadék következtében a mezőgazdasági termelés visszaesett, gyakoriak voltak az éhínségek, ami miatt az emberek szervezet legyengült. A mezőgazdaság válsága miatt a városokba zúduló nincstelen tömeg okozta túlzsúfoltság a kor higénés viszonyaival társulva, a fertőző betegségek melegágya lett. Nem volt csatornarendszer, köztisztaság, a szemetet és az éjjeliedények tartalmát az utcákra zúdították, ami miatt a patkányok, illetve a pestisbaktérium (Yersinia pestis) köztesgazdái, a patkánybolhák mérhetetlenül elszaporodtak."

És hab a a tortán, hogy a karantén nem használt:

"Ha valakinél észrevették a betegség tüneteit, bedeszkázták a házának ablakait és ajtaját, a beteget a tüneteket nem mutató családtagjaival együtt bezárták. De annak ellenére, hogy egész településeket vettek vesztegzár alá, a kór terjedését nem sikerült megakadályozni."

(Miért is nem sikerült? Mert nem a mikroba, hanem a TÁPTALAJ, A FOGÉKONYSÁG az, ami számít!!!)

Link: https://www.origo.hu/tudomany/20200409-a-14-szazadi-fekete-halal-a-korabeli-europa-lakossaganak-csaknem-a-felevel-vegzett.html
Letölhető PDF: https://drive.google.com/file/d/1vA6JbhNQtc2d76OGNaJUQOqeNGTk9uHi/view?usp=sharing

Rettegj, félj és borzadj, szörnyű ÍNSÉG karma nagy!



Kockázatokról és mellékhatásokról legalább kérje el és OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, kérdezze meg kezelőorvosát, patikusát; valamint olyan embereket is, akik oltás után néhány napon, hónapon, éven belül, "tudományos véletlen egybeeséssel" autoimmun betegségbe estek. (Mert ugye léteznek olyan betegségek is, amelyek nem 2 nap alatt alakulnak ki...)



Köszönjük, hogy Te is teljes körűen szólsz hozzá ezen bloghoz, hogy eszement észrevételeket teszel. A túlzottan nem egyoldalúan tájékoztató, okosan trollkodó hozzászólásokat nem engedjük be a blogra, töröljük!

Köszönjük a megértésedet!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése