2025. március 14., péntek

Mit tud Lengyelország, amit Ausztria nem? Nyájimmunitás fogalma és kanyaró matek

Avagy, amikor a nyájimmunitás fogalma nem jön ki a matekban... Idézet egy, az Egészségvonal, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ által kiadott, járványokkal és kanyaró betegség jelenlétével kapcsolatos tájékoztató levélből:

"A kórokozók tulajdonságaitól függően más-más az az átoltottsági mérték, amely a cirkulációt megszakítja. A kanyaró esetén ez az átoltottsági mérték legalább 95%. Ha ez alá csökken, akkor a kanyaróvírus képes a lakosság körében fertőzni. Ezt az ECDC honlapján található adatok is alátámasztják."

A tájékoztató levélben további megadott ECDC hivatkozások:

https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/coverage-first-dose-measles-and-rubella-containing-vaccine-2022
https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/notification-rate-measles-million-december-2022-november-2023 

A nyájimmunitás fogalma, mértéke
valamiért nem ugyanannyi
Lengyelországban és Ausztriában
(forrás: ecdc.europa.eu)

Ezek alapján szakmai kérdések a szakmai szervezethez:

  • Az előbbi hivatkozások térképein többek között az látható, hogy Lengyelországban az átoltottság mértéke 89% alatti, mégis relatíve kevés kanyarós beteg van. Ausztriában ugyanez 95% feletti, mégis relatíve sok a kanyarós. Mi a különbség a két ország között, miért nem, vagy hogyan érvényes rájuk a 95%-ban meghatározott átoltottsági mérték alapszabálya? Mutassák ezt meg független tudományos klinikai kísérletekre alapozva.
  • Ez a 95%-os átoltottsági mérték az országokat illetően aktuálisan az egész népességre értendő, vagy csak a 18 év alatti gyermekekre a gyermekkori oltások által? Ha megfelelő átoltottságon felnőtteknél az általuk gyermekkorban kapott oltásokat értik, azok hatása meddig tart? Milyen elvégzett, független tudományos klinikai vizsgálatokkal (pl. ellenanyag szűrés) támasztották alá a felnőtteknél még mindig meglevő védettségi arányt? Vagy, ha a felnőtteknél is szükséges frissíteni az átoltottságot, hol található a felnőttek kötelező / ajánlott oltási táblázata és az ezen való tényleges részvétel hányada? Ha elég csak a gyermekeknél meglennie az átoltottságnak, és a felnőttek gyermekkori oltásának hatása már elmúlt, hogyan akadályozza a gyermekek átoltottsága a felnőttek körében a mikroba terjedését? Mutassák ezt meg független tudományos klinikai kísérletekre alapozva.

 

2025. március 7., péntek

Nyájimmunitás százalék: nulla. Élettani K.O. az izomba adott oltóanyagoknak

Avagy, az izomba adott oltóanyagok élettanilag igazolható módon (és józan ésszel beláthatóan is) nem okoznak nyájimmunitást. Az ilyesféle nyájimmunitás csak egy mítosz, egy illúzió, szektás placebó vakhittel a mellékhatástagadó oltásbálványozók számára...

Forrás: https://www.sciencedirect.com/
science/article/pii/S0091674922006285
Íme egy tudományos weboldalról letöltött angol nyelvű cikk, melynek a lényege szerint az izomba adott oltóanyagok IgG ellenanyagot termeltetnek az emberi testtel, ami a vérben kering. De sajnos ez az IgG ellenanyag a molekulamérete folytán nem tud az emberi nyálkahártyákra (szájba, légutakba) kijutni, ahol az idegen, patogén mikrobák (kórokozók) érintkeznek az emberi testtel, ahol a fertőzés és a testbe való behatolásuk megtörténik. Ott az IgA ellenanyag jelenléte és a nyálkahártya immunitás lenne az, ami akadályozni tudná a megbetegedés létrejöttét, illetve az idegen, patogén mikrobák más emberekre való továbbterjedését (fertőzést), de az IgA termelődését az izomba adott oltóanyagok nem serkentik.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0091674922006285 

„Along with specific antibodies, the induction of TH17 immune responses on mucosal surfaces can markedly improve the clearance of pathogens.20 This can provide sterile immunity where individuals do not carry pathogens that can be transmitted to others.”

Magyarra lefordítva:
„A specifikus antitestek mellett a TH17 immunválaszok kiváltása a nyálkahártya felszínén jelentősen tudja javítani a kórokozók eltávolítását. Ez steril immunitást tud biztosítani, amelynek eredményeként az egyének nem hordozzák a továbbadható kórokozókat.”
(Ez nem az egyedüli fellelhető ilyen tanulmány, sok hasonló található az Interneten.)

Mindebből arra lehet következtetni, hogy az izomba adott oltóanyagok nem tudják akadályozni a járványok terjedését, nincs népegészségügyi hasznuk, és ilyenformán a beadásuk nem közérdek, nem korlátozható miattuk az egészségügyi magánérdek.